SABINA SKAZA O SAMEJ SOBIE…

Nawiedzona, mająca kota na punkcie kotów

 

Jestem miłośniczką zwierząt od zawsze. Od kiedy tylko sięgam pamięcią – do domu znosiłam wszystkie zwierzęta: koty, psy, chomiki, myszy, żaby. Nie wiem skąd ta moja pasja, chyba jest to efekt ogromnego potencjału opiekuńczego i chęci pomocy najmniejszym naszym braciom. Koty bezdomne szczególnie spędzają sen z moich powiek, martwię się gdy idzie zima – że będą chorowały i zmarzną, oraz gdy idzie wiosna – że znów pojawią się na świecie młode, niechciane kocięta. Sama posiadam 5 kotów, 2 psy, legwana i rybki.

 

Moi (P)rezydenci:

 

Krop- już za tęczowym mostem :(

 

 

RUMBA JUNIOR – JA PILNUJĘ WASZYCH KOTÓW!

 

 

Myszka

 

 

Dajanka

 

 

Ragul

 

 

 

Społeczeństwo w którym żyjemy nie do końca akceptuje koty w aglomeracjach miejskich. Ja jestem osobą która promuje sterylizację, adopcje kotów, odpowiednie traktowanie zwierząt. Jak najbardziej identyfikuję się z akcją Zerwijmy łańcuchy, sama mam ukochanego psa – suczkę Rumbę i dla niej oddaliśmy pół naszego ogrodu pod kojec, gdzie może całymi dniami biegać. Złe traktowanie zwierząt powoduje we mnie frustrację, złość, wywołuje łzy. Staram się żyć etycznie wobec zwierząt – protestuję przeciw hodowli kur w klatkach, przeciw tuczarniom, przeciw noszeniu futer i procederowi istnienia ferm lisów, fretek, nutrii, przeciw rozmnażaniu zwierząt w pseudo hodowlach, przeciwko handlowi zwierzętami na giełdach, rynkach. Zwierzęta czują tak jak ludzie – to nie przedmioty. Uważam, że zwierzęta które udomowiliśmy zasługują na szacunek, godność, oraz na najlepsze traktowanie. To samo tyczy się zwierząt z ulicy – nigdy nie przechodzę obojętnie gdy widzę psa czy kota w potrzebie.

Promuję adopcje zwierząt z Fundacji oraz ze Schronisk. Tak jak powiedziała modelka Joanna Krupa w akcji PETA: ZAWSZE ADOPTUJ, NIGDY NIE KUPUJ – podpisuję się pod tym hasłem obiema rękami. Ogromne miejsce w moim sercu zajmuje Fundacja Viva! i grupa: Pomorski Koci Dom Tymczasowy www.pkdt.pl, którego byłam wolontariuszką od 2009 r. Od zawsze w naszym domu gościły bezdomne koty, których wydałam przez ostatnie 8 lat do nowych domów stałych ok. 500 szt. Pragnę aby świat stał się rajem w którym ludzie i zwierzęta będą traktowani na równych prawach. Zawsze będę stała w pierwszym szeregu na manifestacjach, skandując: STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT! i oto również proszę Państwa – zawsze, gdy widzicie krzywdę wobec zwierzaka, nie bądźcie bierni – ALARMUJCIE, WZYWAJCIE POLICJĘ, STRAŻ MIEJSKĄ, INSPEKTORÓW OTOZ ANIMALS. Obojętność na krzywdę zwierząt to krew na naszych rękach, której nigdy nie zmyjemy.

Prowadzę też kocie adopcje – SERDECZNIE ZAPRASZAM :)

 

 

MIAU HOTEL

Hotel dla kotów który stworzyłam to miejsce przyjazne dla Twojego kota, gdzie zwierzaki nie żyją w metalowych klatkach wspólnie z psami w jednym pomieszczeniu. To pomieszczenie sprzyjające wielu przyjaźniom, nowym znajomościom. To pomieszczenie gdzie kot może się bawić i zażywać kąpieli słonecznych na werandzie. Tu do szczęścia tylko brakuje grillowanych myszek... (żart). W naszym drugim pawilonie gościmy: pieski, gryzonie, z niecierpliwością czekamy na jaszczurki. 

 

 

PRYWATNIE

Wykształcenie: jestem magistrem pedagogiki, dyplomowanym logopedą, dyplomowaną opiekunką dziecięcą, ukończone studium medyczne, kursy szkolenia pedagogiczne, kierownik koloni- licencja.

Jestem mamą 2 wspaniałych córeczek – bliźniaczek Diany i Ramony. Kocham robić imprezy charytatywne na rzecz chorych ludzi i zwierząt. Moją największą pasją jest muzyka i uczestnictwo w koncertach.

 

 

ZAWODOWO

Pedagog – ukończone studia mgr,

Logopeda szkolny- studia podyplomowe,

opiekunka dziecięca (studium medyczne).

 

 

HOBBY

rysunek (grafika, akwarela, scenografia, kostiumy), karaoke, prowadzenie imprez (dla dzieci, na akcjach pro kocich, dla chorych ludzi), organizacja koncertów,

polskie seriale, kino, teatr, opera, opieka nad zwierzętami, książki, taniec.